marzec 27, 2017

NapisaneprzezwAkumulatory żelowe | 0 Komentarzy

Akumulator żelowy w systemie solarnym

Akumulator żelowy w systemie solarnym

Akumulator żelowy to nic innego jak akumulator elektryczny (rodzaj ogniwa galwanicznego) z żelowanym elektrolitem, które może być wielokrotnie rozładowywane i ładowane prądem elektrycznym (tzw. ogniwo wtórne).

W pracy akumulatora wyróżniamy dwa cykle. Jeden z nich to ładowanie, czyli pełni rolę odbiornika energii. W drugim cyklu pracy energia elektryczna jest pobierana z akumulatora, czyli stanowi wtedy źródło prądu elektrycznego. Pobór energii z akumulatora żelowego prowadzi do stopniowego rozładowania.

Najbardziej wydajną grupę akumulatorów stanowią akumulatory żelowe, gdzie elektrolit uwięziony w strukturze krzemionki zamieniono w żel.  Najskonalszą opinią i jakością mogą się pochwalich akumulatory proidukowane w USA przez firmę MK Battery. Jako zalety akumulatorów żelowych MK wymieniane są przede wszystkim wysoka sprawność ładowania, mniejsze wymagania wentylacyjne oraz brak efektu rozwarstwiania elektrolitu w procesie powolnego ładowania.

W akumulatorach żelowch do fotowoltaiki zapewniony jest pełny powrót ze stanu głębokiego rozładowania oraz zwiększoną ilość głębokich cykli ładowania i rozładowania przez możliwość zastosowania płyt pancernych. Istotne jest oczywiście dostaczenie przez system solarny odpowiedniej ilości energii. Przedstawione zalety przemawiają za użytkowaniem akumulatorów żelowych w instlacjach fotowoltaicznych.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *